Je seriózní najít si partnera přes seznamku?

10.6.2017 Blog

Seznamky, chaty, flirtování online, každý jsme to  alespoň jednu za život použili za účelem seznamení, pobavení nebo prostě jen pro udržení kontaktu po síti, což je v dnešní době velmi výhodné například u facebooku či twiteru.

Je to oblíbená forma kominikace, jak už bylo uvedeno, každý alespoň jednou za život ( samozřejmě současná generace, která už využívá pohodlí internetu) využil tytto služby čistě jen pro pobavení.

Čím více je lidí na sítí, tím vice to je jednodušší a pohodlnější, tím větší je riziko ža za druhou obrazovkou monitoru nebo displeje, sedí někdo, kdo se vydává za někoho úplně jiného.
Ale dnes díky rozsáhlé internetové sítě je možné sdílet své názory, oblíbené články, videa, recenze, spousta lidí zveřejňuje fotografie toho co zrovna dělá a kde se nachází. Takže jde velice jednoduše určit, zda je osoba skutečná a o co se zajímá.
Pojďme si tedy rozebrat několik seznamek.

Něco málo ze statistiky

Nejvíce Čechů, využívá seznamku Tinder. V současnoti to je 100 000 lidí jen z České republiky a počet narůstá. Seznamka se dá sehnat přes mobilní aplikaci a lze ji využívat ze svého telefonu.

Tinder obecně

Seznamka Tinder by se dalo říci, že je velice diskrétní. Zveřejníte několik fotek, pár informací o sobě a nastavíte si věk a vzdálenost, kde by mohl být vás protějšek. Aplikace už sama nabídne široký výběr potencionálních partnerů.

Je to velice jednoduché, když se vám někdo líbí, dáte like nebo srdíčko, když se vám osoba nelíbí, dáte křížek, Pokud se někomu líbíte i vy, po označení srdíčkem se vám ukáže shoda a vzniká propojení a můžete spolu chatovat.
Pokud se vám osoba nelíbí, nebo se jí nelíbíte ani vy, nic se o vás nedozví, naopak vy se ani nedozvíte nic o té osobě. Nemůžete se ani navzájem kontaktovat, což je docela povedené. Pokud vás někdo zkontatuje z osob, se kterým jste propojen/a, a nechcete mu odpovídat, tak nemusíte. Dotyčný nepozná, zda jste si zprávu přečetl/a.

Seznamka Badoo

Je to další aplikace, která se dá využívat z vašeho telefonu. Hledáte protějšky ze svého okolí. Máte plrofil, kde máte fotografie, dále nějaké informace o sobě, kde to může každý vidět, kdo si vás zobrazí. Může vám  dát like, může vás i zkontaktovat.
Nevýhodou je, že si vás může zobrazit úplně každý, může vám kdokoliv napsat a vy při každé aktitivitě na vašem profilu dostanete upozornění. Je to v podstatě velice nesoukromé narozdíl od Tinderu.

eDarling

Aneb, největší česká elitní seznamka. Mediálně známá. Není pro každého, pokud systém neschválí váš vzhled, nemůžete se registrovat. Je přístupná na interntetu a lze ji využívat i jako mobilní aplikaci.
Musíte vyplnit velká kvanta osobních informací. Například jaký je váš plat, jakou máte povahu ve špatném slova smyslu, co je váš životní cíl, atd… dalo by se říci že velice nesmyslné informace.
Abyste ale mohli aplikaci kompletně využívat v celém jejím rozsahu, musíte mít zaplacené členství. Což je trochu zbytečné, platit si za něco, co nevíte že vyjde.

Když potkáte potencionálního partnera

Našli jste někoho, koho jste hledali. Partner vypadá na fotkách skvěle, má atraktivní zaměstnaní, je vidět že má i hmotné statky, nebo je vysokoškolsky vzdělaný ( ano, i tito lidé využívají seznamky, vysokoškoláci), ale nejste z toho tak odvázaní.
Došli jste do bodu, kde byste se mohli sejít, ale začínáte přemýšlet se strachem ” vždyť ho vůbec neznám” nebo ” Jak mam vědět, že se mi nic nestane? ” . Na síti za monitorem jste v bezpečí, ale když dojde na lámání chleba, máte opravněné pocity cítit strach.

Je to přece pohodlné…

Ano. Také velice zábavné. Spousta lidí má seznamku jen pro zábavu. Je to docela zábavné, když si chatujete s někým, koho neznáte a ani nemáte v úmyslu se s ním třeba sejít. Do toho bodu psaní to je v klidu, než se dostanete do bodu, že byste se mohli sejít.
V dnešní společnosti pořá platí, že to může být velice nebezpečné.

Má to smysl?

Pokud na tom nejste tak zoufale, že byste si nedokázali najít normálního partnera, kterého byste nejprve poznali osobně, tak to nemá smysl. Už jen to pomyšlení někomu říct, že jste se vlastně seznámili na internetu.
Je to vhodné spíše pro mladé lidi, kteří hledají možnost se pobavit, a ani nemusí na těch seznamkách nc hledat.
Na internetu lze najít všechno, i partnera, pokud ale máte obavy se s někým takhle sejít. Nejděte do toho. Nemá to smysl.

Beowulf
22.10.2019
Odpovědět

test

Varování: Tyto stránky obsahují erotické fotografie a jiné sexuálně-explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18-ti let nebo 21-ti let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny osoby na těchto stránkách jsou starší 18-ti let. Více informací

Upozornění Následující stránky mohou obsahovat sexuálně explicitní obrazové nebo slovní materiály. Před vstupem se proto seznamte s následujícími podmínkami užívání. Kliknutím na tlačítko "Ano, potvrzuji" dáváte na vědomí plný a bezvýhradný souhlas následujícími podmínkami: 1. Jsem dospělý ve věku 18 let nebo starší v případě, že je to vyžadováno zákony státu, ve kterém se nacházím. 2. Jsem si vědom toho, že vstupuji na stránky obsahující sexuálně explicitní materiály. 3. Svým chováním nepřipustím, aby ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý. 4. Můj zájem o všechny zde obsažené údaje je čistě soukromý a je určen pouze pro mou vlastní potřebu. 5. Beru na vědomí, že všechny obrazové a textové materiály jsou chráněny autorským zákonem Souhlasím a potvrzuji výše uvedené.

Zavřít