Květen měsíc lásky

9.5.2017 Blog

Přestože květen přeje lásce a zamilovaným, traduje se pověra, že: “Po svatbě v květnu odletí láska stejně rychle jako květy z třešní.“ Pravdou je, že v květnu se rodí nejvíce lásek, propadáme zamilovanosti a s růžovými brýlemi se díváme na naše nové protějšky. Jak to ale udělat, abychom byli žádoucí? Na to jsme se zeptali psychoterapeutky PhDr. Zdeňky Šolcové, která v oboru poradenské psychologie pracuje již více než dvacet let.

 
Fungují určité zákony přitažlivosti. Myslíte si, že právě v květnu jsou nějak výjimečné?
Ano, trochu jiné jsou. Jsou dravější, nenasytnější. Každý se chce po zimním čase odreagovat, trochu si užít, uvolnit se, ale pokud jeden z dvojice touží hlavně po sexu a ten druhý potřebuje cit a lásku, tak narazí. Právě proto je v květnu i tolik nešťastných lásek. Muži jsou plni touhy po zhlédnutí odhalených ramen, krátkých sukní a většinou je to erotická jiskra, která vyvolá popud seznámit se. Berme ale celý proces lásky jako erotickou hru, je přece čas svádění… Pokud se člověk dokáže uvolnit, tak se i z obyčejné jiskry může stát velký oheň, který bezpečně zahřeje dvě srdeční komory. A to už stojí za to se třeba v květnu nenásilně zamilovat…

Další známá pověra dokonce říká, že uzavřít manželství v tomto měsíci přináší neštěstí. „Svatba v máji, nevěsta na máry.“ Jak je možné, že naši předkové předpovídali květnovým nevěstám tak černý osud? Bylo obvyklé, že žena hned po svatbě otěhotněla – a v tom případě by termín porodu připadal na únor, nejhladovější měsíc v roce, kdy venku ještě zuří krutá zima, ale loňské zásoby jídla se již ztenčují. Tehdy umíralo nejvíce lidí – především těch slabších. Když si k tomu připočteme, že v dávných dobách byl porod – a především první – tak jako tak riskantní záležitostí, vysvětlení se zdá být jasné.

Bláhová májová těhotenství

Na druhou stranu láskyplný máj je měsícem, kdy se slaví hned 2 významné svátky Mezinárodní den matek 14. 5. 2017 a hned následují den Mezinárodní den rodiny 15. 5. 2017. Láska, milování a potažmo rodina jsou nejkrásnější na světě. Pokud přijdou v pravý čas. Dnes se těhulky už o život bát nemusí, ať už je těhotenství žádoucí či není, vždycky o něm chce žena (i muž) vědět co nejdříve. Díky moderním těhotenským testům je to hračka. Pokud patříte mezi nedočkavce, kupte si v lékárně nebo přes e-shop jednorázový těhotenský test z krve, který je nejen o několik dní rychlejší než test z moči, ale i přesnější. Jestli jste těhotná, odhalí již 8 dní po oplodnění vajíčka J.

Těhotenský test by však měla podstoupit nejenom žena k potvrzení těhotenství, ale také opačně k vyloučení těhotenství, např. před předepsáním hormonální antikoncepce.

Přejeme krásný květen plný lásky!

Varování: Tyto stránky obsahují erotické fotografie a jiné sexuálně-explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18-ti let nebo 21-ti let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny osoby na těchto stránkách jsou starší 18-ti let. Více informací

Upozornění Následující stránky mohou obsahovat sexuálně explicitní obrazové nebo slovní materiály. Před vstupem se proto seznamte s následujícími podmínkami užívání. Kliknutím na tlačítko "Ano, potvrzuji" dáváte na vědomí plný a bezvýhradný souhlas následujícími podmínkami: 1. Jsem dospělý ve věku 18 let nebo starší v případě, že je to vyžadováno zákony státu, ve kterém se nacházím. 2. Jsem si vědom toho, že vstupuji na stránky obsahující sexuálně explicitní materiály. 3. Svým chováním nepřipustím, aby ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý. 4. Můj zájem o všechny zde obsažené údaje je čistě soukromý a je určen pouze pro mou vlastní potřebu. 5. Beru na vědomí, že všechny obrazové a textové materiály jsou chráněny autorským zákonem Souhlasím a potvrzuji výše uvedené.

Zavřít